Instrukcja zawarcia ubezpieczenia AXA Bezpieczny.pl

Obsługa portalu Bezpieczny.pl jest wbrew pozorom bardzo prosta. Jednak żeby każdy czuł się pewnie przy zawieraniu polisy przygotowaliśmy krótki poradnik, z pomocą którego zawarcie ubezpieczenia stanie się jeszcze prostsze i zajmie nie więcej niż 3 minuty.

1. Wejdź na stronę Bezpieczny.pl

Krok 1

Następnie wybierz interesujące Cię ubezpieczenie. W tym przypadku będzie to kategoria dziecko, jednak jak widzisz portal Bezpieczny.pl oferuje znacznie więcej. Możesz zapoznać się także z naszą ofertą ubezpieczeń dla studentów, ubezpieczeń dla dorosłych na życie oraz z ofertami polis turystycznych. Proces ich zawarcia jest równie prosty jak zakup ubezpieczenia dla dziecka i tutaj także przysługuje Ci rabat po podaniu Kodu Pośrednika 02199 !

2. Wybierz zakładkę ubezpieczeń dla dzieci

Krok 2

3. Wybierz kategorię ubezpieczenia

Krok 3

Na tym etapie wybierz rodzaj ubezpieczenia. Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola lub żłobka – wybierz produkt NNW Żłobek/NNW Przedszkole. Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do szkoły – wybierz produkt NNW Szkolne.
Ważne! Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do tzw. zerówki, to wybierz rodzaj ubezpieczenia w zależności od tego kto organizuje zerówkę. Jeżeli zerówka znajduje się przy przedszkolu – wybierz NNW dla przedszkoli, jeżeli zerówka znajduje się przy szkole – wybierz NNW szkolne.
Ważne! Jeżeli chcesz na jednej polisie ubezpieczyć wszystkie swoje dzieci, ale jedno uczęszcza do przedszkola, a drugie do szkoły, to wybierz dowolną kategorię. Na późniejszym etapie będziesz mógł wybrać dokładny wariant ochrony dla swojego dziecka.

4. Zapoznaj się z zakresem ochrony

Krok 4

Po kliknięciu we właściwą kategorię otworzy się tabela z zakresem ubezpieczenia. W górnej części strony są przyciski umożliwiające Ci dokładne zapoznanie się ogólnymi warunkami ubezpieczenia NNW i tabelą uszczerbków. Znajduje się tam także przycisk, po kliknięciu którego ceny zostaną zaktualizowane o nasz rabat przysługujący od Pośrednika Bezpieczny.pl 02199.
Ważne! Pole do podania kodu rabatowego znajduje się na kolejnych stronach, a brak zaznaczenia powyższego przycisku na tym etapie nie spowoduje zablokowania możliwości otrzymania rabatu. Jest to tylko przycisk dający podgląd cen z rabatem.

5. Zapoznaj się z zakresem ochrony

Krok 5

Poniżej znajduje się pakiet o który można rozszerzyć ubezpieczenie dla swojego dziecka. Jest to pakiet dobrowolny i nie ma obowiązku dokupowania go do pakietu podstawowego. Warto to jednak rozważyć ponieważ zapewnia on bardzo szeroki zakres ochrony w przypadku operacji medycznych – ponad 650 pozycji. W tym miejscu możesz także pobrać wykaz operacji za które przysługują świadczenia. Warto zaznaczyć, że tak szerokiego zakresu ochrony nie ma w większości ubezpieczeń grupowych na życie w zakładach pracy. Dodatkowo otrzymujemy w zakresie pakiet świadczeń na wypadek ukąszenia przez kleszcza. Ważne! Nie są to puste świadczenia tak jak w niektórych zakładach ubezpieczeń, które wypłacą świadczenie za ugryzienie przez kleszcza, ale tylko w sytuacji gdy dziecko po ugryzieniu spędzi minimum 48h w szpitalu. Nasze ubezpieczenie zapewnia realną ochronę bez konieczności hospitalizacji!

Kiedy już podejmiesz decyzje, który pakiet będzie najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka kliknij czerwony przycisk „Podejmij świadomą decyzję i KUP ONLINE”.

6. Nowy klient czy kontynuacja?

Krok 6

Jeżeli jesteś nowym klientem lub ubezpieczenie Twojego dziecka skończyło się, to wybierz proszę opcję „Jestem nowym klientem”. Jeżeli Twoje dziecko ma jeszcze aktywne ubezpieczenie AXA Bezpieczny.pl, to wybierz proszę opcję „Chcę kontynuować ubezpieczenie”. Ochrona na kontynuowanej polisie (bez względu na to kiedy ją przedłużysz) rozpocznie się w kontynuacji po zakończeniu dotychczasowej polisy Twojego dziecka.

7. Zapoznaj się z informacjami od ubezpieczyciela oraz od Bezpieczny.pl

Krok 7

Polskie prawo nakłada na ubezpieczycieli spełnienie kilku obowiązków informacyjnych. Zapoznaj się z podanymi informacjami i jeśli są dla Ciebie zrozumiałe kliknij w czerwony przycisk.

Krok 7

Podaj swój adres e-mail, to na niego otrzymasz wszystkie istotne dokumenty dotyczące zawartego ubezpieczenia.

8. Uzupełnij dane ubezpieczającego – rodzica lub opiekuna prawnego

Krok 8

Na tym etapie należy podać dane ubezpieczającego. Jako, że jest to polisa indywidualna i szkoła nie jest ubezpieczającym, to należy tutaj podać dane rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Chyba, że dziecko jest pełnoletnie, to wtedy podaje w tej rubryce swoje dane.
Ważne! Koniecznie pamiętaj o podaniu na tym etapie Kodu Pośrednika Bezpieczny.pl 02199 uprawniającego Cię do rabatu!
Ważne! Jeżeli jesteś obywatelem innego państwa niż Polska, to w takiej sytuacji wybierz właściwe państwo, a okienko z numerem pesel zostanie zastąpione okienkiem w którym należy podać datę urodzenia.

9. Uzupełnij adres do korespondencji

Krok 9

10. Uzupełnij dane ubezpieczonego – dziecka

Krok 10

Na tym etapie należy podać dane ubezpieczonego. Ubezpieczonym jest osoba, która jest objęta ochroną ubezpieczeniową. W tej rubryce należy podać dane dziecka. W przypadku, gdy dziecko jest pełnoletnie należy podać te same dane co w rubryce dotyczącej ubezpieczającego.
Ważne! Jeżeli dziecko jest obywatelem innego państwa niż Polska, to w takiej sytuacji wybierz właściwe państwo, a okienko z numerem pesel zostanie zastąpione okienkiem w którym należy podać datę urodzenia.

11. Wybierz wariant ubezpieczenia i zdecyduj o rozszerzeniach

Krok 11

Wybierz jeszcze raz kategorię ubezpieczenia i interesujący Cię wariant ochrony. Podejmij także decyzję czy chcesz rozszerzyć zakres ochrony o operacje medyczne i świadczenia związane z ugryzieniem przez kleszcza.

12. Wybierz rozszerzenie i dodaj kolejne dziecko

Krok 12

Jeżeli chcesz rozszerzyć zakres ochrony o pakiet dodatkowy, to wybierz proszę wybrany wariant pakietu dodatkowego. Jeżeli chcesz ubezpieczyć więcej niż jedno dziecko, to możesz na tym etapie dodać kolejne dziecko do ubezpieczenia. Pojawi się kolejne okienko z danymi drugiego ubezpieczonego. Należy wzorem wcześniejszego kroku uzupełnić dane dziecka. Zwróć uwagę, że w okienku po prawej stronie masz widoczne podsumowanie transakcji i cenę z uwzględnieniem rabatu za Kod Pośrednika Bezpieczny.pl 02199.
Ważne! Dla drugiego dziecka możesz wybrać zupełnie inny zakres ochrony niż dla pierwszego!

13. Oświadczenia i zgody

Krok 13

Na tym etapie na Twoją skrzynkę e-mail Bezpieczny.pl prześle dokumenty niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczenia. Zapoznaj się także z oświadczeniami dotyczącymi przetwarzania danych Twojego dziecka dla celów realizacji umowy ubezpieczenia. Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami kliknij w czerwony przycisk, aby przejść dalej.

Na kolejnym etapie musisz potwierdzić otrzymanie i zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi ubezpieczenia oraz z regulaminem i polityką prywatności Bezpieczny.pl

Krok 13

Na tym etapie możesz udzielić dobrowolnych zgód marketingowych dla Bezpieczny.pl .
Ważne! Zgody marketingowe wyrażasz na rzecz portalu Bezpieczny.pl, a nie na rzecz ubezpieczyciela. Jako wiodący dystrybutor produktów ubezpieczeniowych NNW dla dzieci w Polsce firma Bezpieczny.pl nie ma w zwyczaju spamować skrzynek e-mail swoich klientów bezsensownymi e-mailami. Jeżeli przesyłamy Ci jakiekolwiek informacje marketingowe, to dotyczą one promocji w obrębie produktów ubezpieczeniowych dostępnych na naszej platformie. Nie nadużywamy cierpliwości naszych klientów i wszystkie zgody marketingowe możesz wycofać w dowolnym czasie.

14. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych

Krok 14

To już przedostatni etap. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Jeżeli znalazłeś błąd, to wycofaj się za pomocą przycisku „wstecz”, aby go poprawić. Jeżeli wszystko jest w porządku – możesz kontynuować.

15. Wybierz formę płatności

Krok 15

To już ostatni etap. Na tym ekranie widzisz składkę za wybrany pakiet i ewentualne rozszerzenia oraz masz możliwość wyboru jednej z dwóch form płatności. Jeżeli chcesz zapłacić od razu, to możesz skorzystać z szybkich płatności DotPay. Zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, a po zalogowaniu do konta bankowego wszystkie dane do przelewu będą już uzupełnione, pozostanie jedynie autoryzować transakcję kodem sms od banku. Jeżeli nie chcesz płacić teraz lub chcesz dokonać płatności przelewem tradycyjnym, to wybierz opcję „zapłać później”. Spowoduje to wysłanie na Twój adres e-mail dokumentów polisowych wraz z kontem na które należy przelać składkę za ubezpieczenie. Płatności w tym wariancie możesz dokonać na poczcie, w swoim banku lub przez internet. Pamiętaj, że roczna ochrona ubezpieczeniowa Twojego dziecka rozpocznie się na następny dzień po dokonaniu płatności.
Ważne! W przypadku wybrania opcji „zapłać później” nieopłacona polisa ważna jest przez 30 dni. Jeżeli w tym czasie nie dokonasz płatności, to zostanie ona anulowana. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało ubezpieczenie od 1. września, to należy zawrzeć ubezpieczenie w sierpniu, a płatności dokonać w ostatni dzień sierpnia żeby ochrona ubezpieczeniowa rozpoczęła się od kolejnego dnia po wykonaniu płatności.

16. Podziękowanie

Krok 16

To wszystko. Dziękujemy za zaufanie i za to że jesteś z nami!